facebook

SuperTramp

Piloci i przewodnicy

PILOCI , którzy będą z Państwem podczas wyjazdów, to bardzo dobrze przygotowani do prowadzenia grup trampingowych  podróżnicy z wieloletnim doświadczeniem. Z posiadaną wiedzą, znajomością miejscowych zwyczajów i otwartością na nowe doznania będą nie tylko Państwa profesjonalnymi opiekunami, ale także doskonałymi kompanami w podróży. Zawsze Uczestnicy mogą liczyć na ich pomoc, w tych zwykłych i tych nietypowych sytuacjach.

Każdy z pilotów posiada wykształcenie i przygotowanie do prowadzenie grup turystycznych po najodleglejszych zakątkach świata. Podziękowania od zadowolonych Uczestników świadczą o ich profesjonalizmie i tym, że dobrze spełniają swoje obowiązki. Każdy może czuć się bezpiecznie podczas wypraw pod opieką doświadczonego pilota, podróżnika, przewodnika -  po prostu opiekuna grupy.

 

 

NATALIA  BLOCH
- Doktor Antropologii Kultury na UAM w Poznaniu, politolog, dziennikarz, opiekun wypraw do Indii Północnych i Nepalu. Spędziła w Azji ponad pół roku gromadząc materiały do pracy doktorskiej poświęconej zagadnieniom uchodźstwa tybetańskiego, ucząc dzieci zbiegłe z Tybetu angielskiego, a siebie samą ich języka. Organizator wystaw fotograficznych i projekcji slajdów. Laureatka Dziennikarskiej Nagrody Amnesty International za najlepszy artykuł prasowy roku 2004 poświęcony problematyce praw człowieka za reportaż "Nie jesteśmy Buddami" o tybetańskim ruchu wolnościowym. Miłośnik klasycznego tańca hinduskiego Bharata-Natyam i współczesnego kina indyjskiego. Wielokrotne pobyty w krajach hiszpańsko języcznych. Prowadzi wyprawy m.in: Indie, Nepal, Tybet, Kuba.

ANDRZEJ "FELIKS" FELGER +2018
- pilot wycieczek zagranicznych, absolwent leśnictwa AR Kraków były pracownik naukowy tejże uczelni. Jego specjalizacją była ornitologia. Prowadził wyprawy ornitologiczne i przyrodnicze dla turystów zagranicznych po najciekawszych przyrodniczych rejonach Polski. Z grupami z Polski prowadził wyprawy przyrodnicze po całej Europie a także do odległych zakątków naszego globu. Nieodżałowany kolega, przyjaciel i kompan podróży. Zmarł w wieku 46 lat. Niech spoczywa w pokoju.

BARTOSZ  GOSZTYŁA
- absolwent geografii Uniwersytetu Jagiellońskiego, zapalony podróżnik i fotograf, w wieku 17 lat samotnie odbył podróż dookoła USA, gdzie załapał podróżniczego bakcyla. W kolejnych latach odwiedził kraje Bliskiego wschodu, przebył południową lądową drogę do Indii, przemierzając bezdroża Iranu i Pakistanu. Koleją transsyberyjska dojechał do Irkucka stąd dalej przez Mongolię dotarł do Chin i dalej do Hongkongu. Ostatnio zafascynował się Azją południowo-wschodnią gdzie prowadzi grupy po Tajlandii, Laosie, Kambodży, Wietnamie i Birmie. Zapalony fotograf, w trakcie podróży chętnie pomaga początkującym fotografom. Niewielką część prac obejrzeć można na stronie.

ALDO VARGAS - TETMAJER
- Doktorant UJ. Pilot i znawca kultury Ameryki Południowej. Prowadzi grupy głównie do Ameryki Środkowej, Południowej, ale także na Kubę do Meksyku, Indii i Nepalu. Zawsze stara się przekazać swoją głęboka wiedzę i doświadczenie uczestnikom wypraw, daleko wykraczając poza oficjalne informacje z przewodników i mediów.

MIROSŁAW CZWACZKA
Do prowadzenia wycieczek zostałem namówiony przez zaprzyjaźnionych hindusów, którzy przekonali mnie do wykorzystania mojej wiedzy zdobytej w czasie wieloletnich podróży (w Azji spędziłem łącznie około 6 lat, głownie w Indiach, ale i w Nepalu, Pakistanie, Chinach, Malezji, Singapurze, Emiratach Arabskich ). Oglądanie zabytków nie jest głównym celem moich podroży. Interesuje mnie sposób myślenia, obyczaje i komunikacja społeczna ludzi z innych kultur. Potrafię obserwować i potrafię nawiązywać kontakty z ludźmi. Często też zapuszczam się w odlegle od szlaków turystycznych obszary. Ze względu na swoje zainteresowania podróżuje przeważnie sam, ale prowadzenie wycieczek daje mi wiele satysfakcji. Lubię ludzi i chętnie poświęcam im dużo energii w czasie wyjazdów. Moją pasją są też góry. Przeszedłem setki kilometrów po ścieżkach trekkingowych w Himalajach, przeważnie poza sezonem w rzadko uczęszczanych turystycznie rejonach. Byłem też na kilku wyższych górach jak Chuddar Peak ( Indie 1998r.), Srikhand Mahadev ( Indie 1999r.), Mt. Elgon ( Kenia 2001r.), Kilimanjaro ( Tanzania, dwukrotnie 2001 i 2002r.), Aconcagua ( Argentyna 2002r.).

DOMINIK PADALIS
Ukończył zarządzanie i marketing na Uniwersytecie Jagiellońskim. Sporą część życia spędził mieszkając w Londynie, Chicago, Belfaście, a także w podróży, najczęściej do Azji. Pilot i organizator wyjazdów trampingowych. Absolutny pasjonat podróży, odwiedził ponad 100 państw Europy, Azji, Afryki, Ameryki Pn i Pd. Fascynuje się głównie Azją, Bliskim Wschodem, krajami muzułmańskimi. Na http://www.padalis.blox.pl zaglądnąć można do bloga z jego podróży lądem do Indii, wraz z jednymi z ostatnich zdjęć Arge Bam, na kilka dni przed trzęsieniem ziemi w 2003... Pilotował m.in. pierwsze w Polsce, oficjalne grupy do Mołdawii i Kaszmiru.

MAŁGORZATA CHAVACHAVADZE
Żyje na stałe w Gruzji. Autorka programów i podróżniczka. Specjalizuje się w takich kierunkach jak: Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, Czeczenia, Dagestan, Osetia Północna, Rosja, Ukraina, Naddniestrze, Mołdawia, Uzbekistan, Tadżykistan, Kirgistan. Najbardziej w pracy ceni sobie kontakt z ludźmi oraz możliwość dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem w pokazywaniu innych kultur i realiów, które sama doskonale zna.

MAGDALENA CHARCZUK
absolwentka filologii romańskiej i hiszpańskiej na UAM w Poznaniu. Od wielu lat pracuje jako lektor języków obcych, tłumacz, a także pilot wycieczek zagranicznych w krajach z kręgu języków romańskich. Przed podjęciem studiów wyższych spędziła ponad rok w Paryżu, a następnie kilkanaście miesięcy w krajach francusko- i hiszpańskojęzycznych. Interesuje się kulturą krajów Ameryki Łacińskiej i Karaibów, a szczególnie zróżnicowaniem językowym tego rejonu świata. Autorka pracy magisterskiej na temat środków językowych wykorzystywanych w propagandzie kubańskiej, na przykładzie przemówień Fidela Castro. W wolnych chwilach chętnie ogląda filmy z nurtu kina niezależnego i niekomercyjnego.

TOMASZ TUŁAK
absolwent Wydziału Leśnego, student religioznawstwa, fotograf - amator. Od kilku lat w podroży w tym wiele miesięcy w Indiach. Zakochany w Azji i jej mieszkańcach. Szczególnie upodobał sobie Himalaje, gdzie przemierzył tysiące kilometrów pieszo! Studia "innych światów" : religioznawstwo i fantastyka zainspirowały go do podróży i poznawania innych kultur! W 2003 przebywał kilka miesięcy na Syberii. W 2005 podróżował na około Azji. W 2007 wrócił do Indii, Nepalu. Przemierzał również dzikie rejony Karakorum. Odbył również parę podróży po USA, w tym po Alasce.
zdjęcia z jego podróży można zobaczyć na stronie www.endlessearth.bocznica.org 

MIROSŁAW P. JABŁOŃSKI (na zdjęciu w środku:) )
Absolwent Politechniki Krakowskiej i Studium Scenariuszowego przy PWSFTiTv w Łodzi. Pisarz, tłumacz literatury anglojęzycznej, scenarzysta, dziennikarz, żeglarz, płetwonurek i podróżnik – dumny posiadacz legitymacji numer 001 Klubu Młodzieży Podróżującej „SUPERTRAMP”. Z biurem SUPERTRAMP związany od czasu, kiedy nie było jeszcze żadnego biura, tylko goła pasja Janusza Ciągło, działającego w NZS AE w Krakowie. Uczestnik wielu wypraw klubowych – trampingi po Włoszech i Sycylii (1993), Sardynii i Korsyce (1994), Turcji Zachodniej (1995), Grecji (2000), Turcji Wschodniej (2001) i Tajlandii (2002). Staż z pilotażu turystycznego na Kubie (2003). Przez prawie pięć lat przebywał w USA, przejeżdżając kraj wzdłuż i wszerz – od Bar Harbor w Maine po Key West na Florydzie, i od Bostonu w Massachusetts po San Francisco w Kalifornii. Zdjęcia i reportaże z podróży, opublikowane w nowojorskim „Nowym Dzienniku”, można znaleźć na jablonski.ceti.pl – tam też więcej informacji o działalności literackiej i translatorskiej. 

DOROTA CELARSKA
Dyplomowany włóczykij, rocznik 1981. Podróżowanie po świecie rozpoczęła bardzo wcześnie - w dzieciństwie mieszkała w Kuwejcie i Australii. Z Kuwejtu zostało jej zainteresowanie kulturą muzułmańską i haftowany dziecięcy but nie do pary. Mówi biegle po hiszpańsku - studiowała iberystykę na Uniwersytecie Lingwistycznym w Mińsku, a następnie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dzieląc czas na studia i podróże, zdążyła objechać prawie całą Europę, a jej dużą część przemierzyła autostopem. Dwa lata spędzone w Hiszpanii zaowocowały biegłą znajomością kastylijskiego oraz głębszym zapoznaniem się z kulturą zarówno Półwyspu Iberyjskiego jak i państw Ameryki Łacińskiej. Podróżowała także po Maroku, Meksyku, Zambii, Indiach i Nepalu, Peru i Boliwii. Interesuje się kulturą państw latynoamerykańskich i muzułmańskich, rysunkiem, fotografią. W wolnych chwilach ćwiczy poi. 

NATASZA BEDNARSKA:
Życiowa nomadka. Dzieciństwo spędziła w Afryce, studiowała malarstwo na ASP w Krakowie, potem przez 3 lata mieszkała w buddyjskim klasztorze na południu Francji. Zwiedziła cala Europę i większą cześć Azji. Jako dwudziestolatka udała się w samotna podroż autostopem do Indii, o których marzyła odkąd pamięta. Zajechała i załamała ręce patrząc na doskonale oblicze chaosu. Cos jednak kazało jej zostać i dziś nie ma wątpliwości ze jest to wielka miłość do najbardziej niesamowitego miejsca na ziemi. Jak mówią hindusi:, czego nie znajdziesz w Indiach, nie znajdziesz nigdzie, a cokolwiek tnieje, jest tu obecne. Oprócz pilotażu jej wielkim hobby jest wspinaczka górska i himalajskie wyprawy motorowe. Od kilku lat mieszka na stale w południowych Indiach.

MICHAŁ SARNEK
Absolwent rosjoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, obecnie kończy studia na Akademii Obrony Narodowej.  Uczestnik licznych wyjazdów do byłych państw Związku Radzieckiego. W 2004 objechał dookoła Morze Czarne, w 2006 wyjechał drogą południową do Chin, przez Rosję i Mongolię. Pasjonat survivalu i sztuk walki. Silnie uzależniony i zakochany w Syberii, gdzie organizował wyprawy i spływy. Pilotuje między innymi wyjazdy na Krym i Bliski Wschód."

TOMASZ SUCHANEK
Podróżnik i obieżyświat, pasjonat gór i lokalnych kultur. Podróżuje od wielu lat. Absolwent Turystyki i Rekreacji na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Lubi przecierać nowe szlaki i wytyczać kierunki przyszłych wypraw pisząc programy. Zafascynowany bezkresną gęstwiną południowo-amerykańskiej dżungli i widokami z najwyższych szczytów ziemskich. Potrafi znaleźć rozwiązania w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Lubi ludzi i wszędzie ma przyjaciół. Wśród indian, lokalnych przewodników i mieszkańców. Tam gdzie jest z pasją exploruje lokalną kuchnie i jej przysmaki o których chętnie opowiada. Alpinista, żeglarz amator, doskonały narciarz. Miłośnik przygody z domieszką adrenaliny. Zawsze szukający pozytywnych stron życia. Będziecie się z nim czuli bezpiecznie na najtrudniejszych górskich szlakach. Kocha Himalaje do których zawsze chętnie wraca.

OLA BEDNARSKA (po prawej)
Bakcyla podróży połknęła wcześnie, bo mając zaledwie 8 lat. Rzecz miała miejsce w Algierii, gdzie spędziła 5 lat dzieciństwa. Potem nie było już odwrotu i dziś czuje się w pełni szczęśliwa dopiero wtedy, gdy jest w drodze. Swoje fascynacje dzieli między Indie, których starożytne korzenie i zachwycająca kultura nie przestają jej inspirować, a oszołamiającą pod każdym względem Afrykę, po której podróżowała samotnie przez 8 miesięcy. Podróżuje, bo kocha odkrywać, a każda podróż to dla niej odkrywanie tego, co na tym świecie najcenniejsze – jego niezwykłych mieszkańców i ich różnorodnych kultur. Kiedy nie włóczy się nigdzie z plecakiem, siedzi za komputerem i tłumaczy, by w ten sposób zapracować na swoje marzenia.

RAFAŁ "Amnesty International" ŚPIEWAK-
Absolwent krakowskiej AWF na specjalizacji gimnastyka artystyczna. Zakochany w Azji Południowo-Wschodniej, szczególnie w jej mieszkankach. Ten zakątek globu zna od podszewki, również szemrane miejsca, do których zakrada się po zmroku. Jego niebezpieczny tryb życia sprawił, że był 3 dni w tajskim szpitalu. Szybko nawiązuje kontakty, w telefonie ma masę numerów lokalnych mieszkanek, ma też dużo przyjaciół na Naszej Klasie. Najważniejszą cechą Rafała jest wrażliwość, wrażliwość na ludzkie nieszczęście... Kocha oprowadzać po najdalszych zakątkach Azji, nie wstydzi się uronić łzy gdy ujrzy niesprawiedliwość otaczającego go świata... I Ty! Choćbyś miał kamienne serce, gdy Rafał Ci opowie o bezbronnych kambodżańskich sierotach, będziesz płakał jak bóbr. Czasem ściemnia na maksa, a jego nietuzinkowa osobowość i kamienny wyraz twarzy sprawia, że wszyscy wierzą w to co Rafał powie. Taki z niego kawalarz... Świat nie składa się tylko z sielankowych krajobrazów, plaż, palm, wyskokowych napojów, to także smutek, refleksja, którą wskaże Ci Rafał... Kiedyś gdy zobaczył mnichów tak prześladowanych przez birmańską juntę... powiedział sobie: NIE! Nie wypiję tego piwa, z którego reżim wojskowy będzie miał pieniądze na swe niecne cele... I tak, podczas całego miesiąca kupił zaledwie 2 piwa... Inne spijał od współuczestników wyjazdu. W innych krajach pije bez wyrzutów sumienia, dzięki czemu odkryjesz wszystkie smaki Azji. Podróżuj z Rafałem!

BARBARA RADWAŃSKA
– podróżniczka, filmoznawca, specjalistka od Ameryki Łacińskiej. Skończyła kurs reżyserii dokumentu na Kubie.
Polaca latina - jak sama siebie określa - z urodzenia jest Polką, z serca - Latynoską.
Nie lubi zimna, zawsze ucieka więc tam, gdzie ciepło. 3 lata spędziła w Hiszpanii, a ostatnio po kilka miesięcy w roku pomieszkuje w ulubionych Argentynie, Brazylii lub na Kubie.
Przebywając na Kubie, przeszła wtajemniczenia santerii – religii potomków niewolników, natomiast w Hiszpanii przeszła pieszo 500 km szlaku Camino de Santiago.
Publikuje m.in. na łamach „National Geographic Traveler” i „Newsweeka”. Popularyzowała kulturę latynoską m.in w TVP, TVP Kultura, Instytucie Cervantesa, Radiu Kraków, Festiwalu Podróżników 3 Żywioły, Radia Trójka, TVN 24. Współpracuje przy serii "Kobieta na krańcu świata".

JANUSZ CIĄGŁO
 - pilot-przewodnik-organizator, wyjazdy klubowe. Współzałożyciel Klubu Supertramp w 1994 r, od tego czasu uczestnik i pilot wszystkich wypraw klubowych do 2003 r. Chętnie organizuje i prowadzi grupy w miejsca nowe, mało znane, gdzie można poznać prawdziwe uczucie "zagubienia w czasie".

ULA BRODOWY -
z wykształcenia prawnik, podróżniczka z wyboru. Jej największą pasą jest odkrywanie świata oraz obcowanie i dogłębne poznawanie nieznanych jej miejsc, kultur i religii. Podróżowała przez siedemnaście miesięcy po krajach Azji, jej stopa stanęła również w Afryce i Ameryce Środkowej gdzie przemierzała przez Kostarykę, Nikaraguę, Honduras, Gwatemalę, Meksyk, oraz Belize. Uwielbia Indie, które spośród odwiedzonych krajów sprawiły na niej najbardziej niesamowite wrażenie. Podróżowanie jest jej ogromną pasją na równi z nurkowaniem, wspinaczką wysokogórską, fotografią oraz językami obcymi (biegle mówi po hiszpańsku, angielsku i komunikuje się po niemiecku). Niedawno napisała przewodnik po Bodh Gai, najświętszym miejscu dla Buddystów oraz stworzyła kilka programów podróżniczych dla biur podróży po krajach Azji i Ameryki Środkowej, gdzie pilotuje polskie wycieczki.

ULA DRABIKOWSKA 
Z natury zapalona lingwistka, ukończyła studia filologii hiszpańskiej i francuskiej na Uniwersytecie Monash w Melbourne. Urodzona i wychowana w Australii, podróżuje od kiedy ukończyła lat pięć. Spędziła sporo czasu podróżując po Australii i Azji, jak również po Europie Wschodniej. Paliwem, które ją napędza jest podróżowanie i poznawanie ludzi, a to co znajduje najbardziej cennego w podróżach to zawieranie nowych przyjaźni i odkrywanie humorystycznej strony w prawie każdej sytuacji. Wierzy, ze trzeba robić wszystko w życiu z miłością i zaangażowaniem.

MACIEJ KOSTRZ
Absolwent rosjoznawstwa na Uniwerystecie Jagiellońskim. W czasie studiów organizator wymian studenckich z uniwersytetem w St. Petersburgu. Kilkakrotnie odwiedzał kontynentalną część Rosji, a w 2010 dotarł koleją transsyberyjską nad Bajkał i dalej przez Mongolię aż do Chin. Od tego czasu jego pasją stały się kraje azjatyckie. Większość 2011 spędził w Indonezji, gdzie na Jawie uczył angielskiego w muzułmańskiej szkole przy okazji poznając kulturę islamu i zwiedzając kilkanaście wysp archipelagu. Kolejny etap stanowią Indie, które stara się zgłębić prowadząc tam nomadyczny tryb życia. Oprócz podróżowania pasjonuje się lingwistyką, architekturą i tenisem.

ANTONINA MAŁOWIECKA
- człowiek drogi w zakochany ludziach, smakach, dźwiękach i zapachach  Azji, a także w... polskich Górach Izerskich. Oprócz tego pilot wycieczek, dziennikarz, czasami reanimator kultury, a nawet doktorant. Uciekła z wielkiego miasta i zamieszkała w Izerach, skąd
wyjeżdża na mniejsze i większe wojaże. Hobby: tropienie śnieżnej pantery, mieszkanie pod jednym dachem z jakami, targowanie w językach bardzo egzotycznych, JEDZENIE (najlepiej "po zajatycku" - na ulicy, w czyimś domu... lub w indyjskim McDonaldzie), ucieczki przed kamiennymi lawinami i jazda na dachu autobusu. Najlepiej czuje się, gdy pędzi przez górskie
przełęcze autobusem załadowanym w 120%. Jej ukochane miejsce to Ladakh -
niewielka buddyjska prowincja w północnych Indiach. W przerwach miedzy podróżami pisze bajki i wychowuje dwa wyżły izerskie.

ZBYSZEK BORYS
Podróżnik, fotografik, absolwent Politechniki Gdańskiej wydziału Inżynierii Środowiska. Nigdy jednak nie podjął pracy w wyuczonym zawodzie. Zaraz po studiach wyjechał prawie na 3 lata do Azji Pd. - Wsch. Miesiącami włóczył się po bezdrożach Birmy, Kambodży, Laosu, Indonezji, Filipin. Potem wrócił. Poznał Bliski Wschód, a ostatnio na dobre zawładnęła nim Afryka. Oprócz indywidualnych wypraw w odległe zakątki globu organizuje też wycieczki dla kilkuosobowych grup ludzi ciekawych świata. Ze swoich wojaży przywozi zawsze sporą kolekcję przeźroczy, które po powrocie pokazuje w wielu miejscach w Polsce. Czasami wykonuje ze slajdów wielkoformatowe odbitki i wystawia je w galeriach w swojej rodzinnej Bydgoszczy, ale też w Toruniu, Warszawie, Gdańsku i Krakowie. Oto niektóre z nich:  "Tam, gdzie dzieci nie płaczą" * Muzeum Azji i Pacyfiku, Warszawa 2000, "Krótki żywot herbacianego liścia" * Herbaciarnia TAO TEE, Bydgoszcz 2000. "O.K. Azja na reportaż" * Biuro Wystaw Artystycznych, Bydgoszcz 2001 - "Azja. Południe. Południowy * Wschód" * Śródmiejski Ośrodek Kultury, Kraków 2004. Urodzony w 1968r. w Bydgoszczy. Posiada rodzinę. Dwójka dzieci, których ciekawość świata imponuje nawet jemu samemu. 

ARTUR SKRZYSZOWSKI 
- żeglarz zawodowy, pilot wycieczek, instruktor narciarstwa i podróżnik. W trakcie swoich podróży odwiedził kraje Ameryki Łacińskiej, Europy oraz Australię i Antarktydę. Startował w największych regatach świata jak Sydney - Hobart czy  Fastnet. Kilkanaście razy opłynął złowrogi przylądek Horn i 6 razy żeglował na Antarktydę. Podczas wyprawy na Morze Rossa był członkiem  załogi, która ustanowiła rekord świata w żegludze najdalej na południe oraz dokonała pierwszego polskiego wejście na wulkan Erebus (najwyższy aktywny wulkan Antarktydy). Laureat nagrody Rejs Roku i Kolosy oraz innych międzynarodowych wyróżnień żeglarskich i podróżniczych. W czasach studenckich przemierzał z plecakiem kraje Ameryki Łacińskiej. Szczególnie pokochał Peru, gdzie spędził rok życia. Na kontynent amerykański wraca regularnie prowadząc wyjazdy trampingowe. Lubi także wspinać się w skałach i w górach wysokich (zdobył dwa sześciotysięczniki). Organizował trekingi po Andach i Patagonii.


 

 

 

 

DENYS  SYDORCHUK 
pilot wycieczek, przewodnik po Lwowie.  Absolwent filologiii rosyjskiej na Uniwersytecie Lwowskim. Urodzony w ZSSR, na pograniczu kultur, w środowisku wielokulturowym i wielojęzykowym, wielokrotnie przemierzył  jego ogromne przestrzenie. Znawca zawiłości światopoglądowych w mentalności wschodnich słowian i innych narodów byłego imperium radzieckiego. Pasjonata turystyki zrównoważonej i podróżowania poznawczo – integracyjnego. Zainteresowany kulturami społeczeństw i narodów świata, naukami humanistycznymi i przyrodniczymi, sztuką i wysokimi technologiami, globalną polityką i futurologią. Ceni sobie zycie w zgodzie z przyrodą, ze sobą i z innymi, zdrowe odżywianie ciała i duszy, zdrowy styl życia i sport dla zdrowia, dietytykę, naturalną i tradycyjną medycynę. Ciągle szuka, odkrywa i uczy się. Uważa, że bez podróży nie poznasz świata takim jakim on jest naprawdę.

 

 

.

DAREK JURCZUK
Przewodnik, pilot, instruktor nurkowania, organizator wypraw do Ameryki Łacińskiej. Z zamiłowania podróżnik i łowca podwodnych przygód. Od roku  2006 organizuje turystykę etniczną w Meksyku. Kilka lat podróżował po Azji, Ameryce Południowej i Północnej, gdzie odkrywał niezwykłe miejsca i spotkał niesamowitych ludzi. Podróże to jego pasja i część życia, ponad dwadzieścia lat już poza krajem...


 

GRZEGORZ  ‘GREGG’ KOWALCZYK
Studiował Informatykę na Politechnice Warszawskiej, ale wybrał zawód bliższy naukom humanistycznym niż ścisłym i umożliwiający bezpośredni kontakt z ludźmi. W swoim czasie autor i wykonawca tekstów kabaretowych, potem dziennikarz Polskiego Radia, Rzeczpospolitej i Newsweeka.  W latach 90’ odbył dwie samotne wyprawy lądem do Indii i stało się – zafascynowały go inne kultury i złapał bakcyla wędrówki . Dziś lepiej się czuje w miastach i wioskach Azji, niż na polskich ulicach, ale jednocześnie wciąż chętnie wraca pod żagle na nasze Mazury. Pilot wycieczek z pasją, chętnie przekazuje swoja wiedzę i doświadczenie, na szczęście tylko tym, którzy chcą słuchać.

DAREK WIEJACZKA
Z wykształcenia biolog i geograf. Z zamiłowania podróżnik i fotograf. Udało mi się zwiedzić ponad 60 krajów na 6 kontynentach ale nieustannie planuję nowe wyprawy. Najczęściej odwiedzam Ameryki i Azję ale zdarzają się wypady do rzadziej odwiedzanych miejsc jak Mali lub Samoa. Na co dzień jestem entuzjastą muzyki gitarowej, kultury wieków średnich, futurologii oraz ptaków i gadów. Zajmuję się ekologią i ewolucjonizmem. Każdą wolną chwilę poświęcam komponowaniu muzyki, pochłanianiu książek i filmów. W przyszłości chciałbym opłynąć kulę ziemską jachtem i przelecieć nad Afryką na paralotni.

 

 

KRZYSZTOF RUBA
Geograf, kartograf GIS, pilot wycieczek.
Pracę dyplomową pisał o Amazonii, miłośnik przyrody i wyjazdów z namiotem. Pilotuje wycieczki po Ameryce Łacińskiej i Półwyspie Iberyjskim.  Interesuje się kulturami pierwotnymi Ameryki i Europy. Uwielbia tańce latynoamerykańskie - salsę I  bachatę, dźwięki afrykańskich bębnów - djembe oraz aborygeńskich instrumentów – didgeridoo.   Tworzy portal o Ameryce Południowej http://latino-america.pl/.  Amerykę Łacińską kocha za otwartość mieszkańców, pozytywne nastawienie i roztańczoną energię.  Ostatnio rozwija swoją nową miłość – żeglarstwo. Interesuje się możliwością łączenia podróży i rozwoju osobistego

 

 

 

MARCIN BOGUCKI

  W dzieciństwie mówił, że chce zostać podróżnikiem i odkrywcą. Dowiedział się jednak, że nie ma takiego zawodu, a wszystkie kraje już dawno zostały odkryte i powinien zacząć patrzeć na życie realnie. Kiedy zrozumiał swój błąd i dał sobie z tym spokój, zaczął podróżować Najpierw na własną rękę, później odkrył, że jednak istnieje zawód podróżnika, tylko dzisiaj nazywa się go inaczej - pilot wycieczek. Okazało się też, że w dawno odkrytych krainach wciąż jeszcze kryje się wiele niewyjaśnionych tajemnic. Odwiedził większość krajów Europy, w kilku zatrzymał się na parę lat  próbując dziwnych czasami sposobów na życie. Podróżował po Indiach, Nepalu, Chinach, Tajlandii, Indochinach, Malezji, Filipinach, Turcji,  Iranie, Iraku i Maroku. Prowadził grupy turystyczne w krajach Azji i  Bliskiego Wschodu. Wszystko wskazuje na to, że nie zamierza na tym  poprzestac. Okazało się, że jest wyjątkowo podatny na podróżowanie, bakcyl na który  współczesna medycyna wciąż nie zna kuracji, o czym i Wy możecie się  wkrótce przekonać.

 

MARCIN DĘBSKI - połączył pasje podróżowania wraz z pracą pilota wycieczek, Od 2008 roku pilotuje wyprawy po Azji Południowo Wschodniej i Ameryce Północnej. Ukończył studia Historii i Dziedzictwa Kulturowego. W podróżach ceni możliwość poznawania ludzi i obyczajów, a największą przyjemność sprawia mu docieranie do oddalonych od szlaków turystycznych zakątków świata. W wolnych chwilach uprawia wspinaczkę, nurkuje, jeździ konno lub na rowerze lub podróżuje.

 

 

 

 

KAROLINA ROSTEK
Absolwentka Zarządzania i Ekonomii na Politechnice Gdańskiej oraz studiów uzupełniających MA in Euroculture na Rijksuniversiteit Groningen w Holandii. Odkrywa świat od dziecka. Miłość do wędrówek po Tatrach zaszczepili w niej rodzice, którym odwdzięczała się, wyszukując ciekawe miejsca do zwiedzania na wielokilometrowych trasach z  rodzinnego Sopotu do Zakopanego. Chociaż szybko zaczęło ją ciągnąć w świat, uwielbia Polskę i chętnie odkrywa jej malownicze zakątki. Jej pasją jest wyszukiwanie fascynujących miejsc i poznawanie ich prawdziwego klimatu. Ciekawość lokalnych „smaczków” sprawia, że stara się, jak kameleon, wtopić w otoczenie każdego odwiedzanego zakątka świata.

Od wielu lat zafascynowana Ameryką Łacińską – pierwszy raz na Kubę pojechała, żeby odkryć prawdziwą magię salsy… i udało się, teraz ta wyspa przyciąga ją jak magnes, a salsa to jej ogromna pasja. Eksplorując ten region świata, poznała wiele państw Ameryki Środkowej i Południowej. Lubi być w ruchu, nawiązywać nowe znajomości – jej żywiołem jest nieustanna zmiana. Stąd np. wyprawa do Maroka, które zauroczyło ją bogactwem architektury, przyrody i kuchni. Zdjęcia z jej wypraw i więcej informacji na stronie www.kamelon-pilot.pl.

 

TOMASZ NASIÓŁKOWSKI
Dolnoślązak, absolwent geografii na Uniwersytecie Wrocławskim. Jego domem są Karkonosze, a w szczególności Obserwatorium Meteorologiczne na Śnieżce, gdzie pracuje z głową w chmurach jako meteorolog. Miłośnik gór i podróżowania w kraje orientu, głównie do Indii, Nepalu, Bangladeszu i Iranu. Oprócz prowadzenia wypraw trampingowych i trekingowych pracuje też jako przewodnik górski po Sudetach i przewodnik miejski po Pradze czeskiej. Zapraszam na wyjazdy ze mną oraz na moją stronę internetową www.przewodnik-karkonosze.pl

MARIA KOWALSKA - człowiek orkiestra, która zjednuje sobie uczestników wyjazdów wiedzą, poczuciem humoru, ciekawością świata i otwartością. Odkąd uzyskała licencję pilota wycieczek w 2008 roku niemal bez przerwy jest w trasie: od Bałkanów, Turcji, Gruzji, Jordanii, Izraela, Indii, Argentyny, Kambodży, Laosu, Tajlandii, Uzbekistanu do Turkmenistanu. Pełna temperamentu, spontaniczna a równocześnie konkretna i odpowiedzialna. Uwielbia poznawać nowych ludzi, słuchać ich historii, pokazywać lokalne kultury i tradycje. Każdy kraj stara się poznać od podszewki, ważne miejsce na trasie jej wyjazdów zajmuje lokalna kuchnia. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych bo - jak uważa - wszędzie i z każdym można się dogadać.

ALBERT KWIATKOWSKI - z wykształcenia archeolog i iranista. Od 2004 roku  tłumaczy literaturę perską: starą i nową, poezję i prozę, literaturę mistyczną, ludową i dla dzieci (http://literaturaperska.com). Zajmuje  się sztuką opowiadania, współpracując z Grupą Studnia O.  (http://studnia/org) i współprowadzi jedyny w Polsce tradycyjny turecki  teatr cieni (http://teatrka.com). Orientem zajmuje się od wielu lat. W  tym czasie obronił doktorat w Zakładzie Iranistyki UW, spędził 4 lata w podróży po Azji (w tym prawie 2 lata w Iranie), napisał własną adaptację  Baśni 1001 nocy i rozpoczął zmagania z Masnawi - najdłuższym mistycznym poematem świata.

TOMASZ WODZYŃSKI - Absolwent stosunków międzynarodowych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Przemierzył z plecakiem Azję, Bliski Wschód, Amerykę Południową i północną Afrykę. Praktykuje jogę, interesuje się buddyzmem i kulturami Wschodu. W latach 2000-2004 mieszkał w Hawanie i pracował jako dyplomata w ambasadzie RP na Kubie. Na wyspę wracał potem wielokrotnie prowadząc projekty związane z promocją praw człowieka. Po powrocie do Polski współtworzył pierwsze biuro Greenpeace w Warszawie, później mieszkał w Waszyngtonie, pracując dla jednej z najstarszych amerykańskich organizacji pozarządowych Freedom House. W latach 2008-2012 ponownie pracował jako dyplomata w ambasadzie RP w Wenezueli. Miłośnik tradycyjnej czarno-białej fotografii analogowej i średniego formatu, od lat portretuje z jej pomocą Amerykę Łacińską. W podróżach ceni kontemplację chwili, uważność, zatrzymanie i bezpośredni kontakt z lokalnymi społecznościami. Chętnie zbacza z utartych szlaków. Z Supertrampem współpracuje od 2002 roku. W czasie wolnym prowadzi indywidualne grupy po Ameryce Południowej i Azji.

PIOTR KRUCZEK  zawodowy pilotprzewodnik wycieczek z praktyką w turystyce od końca lat 90. XX wieku. Miłośnik Kapuścińskiego. Sam opowiada o świecie i pokazuje turystom wschody słońca w Australii pod magiczną i świętą górą Aborygenów Uluru, wozi turystów przez gorącą Dolinę Śmierci by potem spacerować w cieniu Sekwoi w Kalifornii albo opowiadać na wyspie Alcatraz o "gościach" cel najsłynniejszego więzienia; podpowiada jakie owoce kupić na łódkach na wietnamskiej Zatoce Ha Long znanej z pięknego filmu Indochiny, pokazuje z helikoptera Wielki Kanion i południowoamerykański wodospad Iguazu, smakuje ze swoimi turystami brazylijską kawę i lokalne ogórki kiszone w argentyńskiej stolicy w barze Kraków czy ląduje w zimnej wodzie podczas raftingu w Andach, przybliża historię honorowego harakiri kilkuset Japończyków w dawnej bazie amerykańskiej pod filipińską Manilą, pokazuje nieznane i zapomniane przez polską historię zakątki Polski nowojorskim młodym Żydom wracającym do polskich korzeni co kończy się koszerną wódką nad ranem na Kazimierzu; z redaktorami naczelnymi i wydawcami znanych krajowych tytułów prasowych zagląda do stajni zespołów Formuły 1 w trakcie wyścigu w Monako, podgląda dzikie zwierzęta i prowadzi z lokalnymi przewodnikami trekkingi i safari w Afryce i na Sri Lance, zawiera przyjaźnie z oprowadzającymi jego grupy Nepalczykami w Katmandu i fruwa na paralotni pod Himalajami..

MACIEJ GŁABUŚ- z wykształcenia i pasji filolog - orientalista, absolwent UW, studiował również w Ułan Bator oraz na studiach doktoranckich w Tajpej. Interesuje się językami, życiem codziennym, mentalnością oraz kulinariami mieszkańców Dalekiego Wschodu oraz wysp Pacyfiku. Jego ulubionymi krajami są Mongolia, Korea, Japonia, Malezja, Singapur, Tajwan i Fidżi, w każdym z nich miał okazję pomieszkiwać przez pewien czas, poznać ich życie codzienne, język i zwyczaje. Lubi zbaczać z "utartych szlaków", czuje się równie dobrze w gwarnych azjatyckich metropoliach, jak i na bezludnych pustkowiach Tybetu i Mongolii czy na niewielkich wyspach Południowego Pacyfiku. Od 2005 roku mieszka w Azji, aktualnie w Singapurze, ma kilkanaście lat doświadczenia w pilotowaniu grup w regionie Azji i Pacyfiku. W Supertrampie jest autorem programu i pilotem wyprawy do Mongolii.

MARCEL KWAŚNIAK - Absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim i Etnologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Antropolog kultury, podróżnik, pilot wycieczek trampingowych do Azji. Współzałożyciel Stowarzyszenia Antropologicznego "Archipelagi Kultury". Prowadził badania dotyczące polskiego folkloru politycznego a także mongolskich i tybetańskich rytuałów pogrzebowych. Wielokrotnie jeździł na Syberię i do Mongolii jako podróżnik, w ramach pracy badawczej i jako pilot wypraw trampingowych. Pracował w wydawnictwie "Bezdroża", specjalizującym się w wydawaniu przewodników turystycznych a następnie współprowadził wydawnictwo i firmę doradczą AMART Media. Publikował m.in. w National Geographic Traveller. Jest współautorem m.in. przewodnika po Kolei Transsyberyjskiej oraz przewodnika "Lhasa". Obecnie pracuje jako specjalista w zakresie marketingu w turystyce i współpracuje z fundacjami, stowarzyszeniami i samorządami. Okazjonalny bloger i radiowiec.

GRZEGORZ JANDY Poznaniak. Absolwent szkoły muzycznej oraz magister turystyki i rekreacji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza. Co weekend kręci płytami vinylowymi po klubach całej Polski z dłuższymi przerwami na powroty do ukochanej Azji. Absolutny fan ulicznego jedzenia. Swoją fascynację tym magicznym regionem świata przekazuje innym pilotując grupy po Wietnamie, Tajlandii, Kambodży, Laosie, Malezji, Filipinach, Indonezji, Indiach czy Sri Lance. Współautor projektu Gotuyam - Podróże Kulinarne (http://gotuyam.pl).

SABINA STECKIEWICZ
z wykształcenia historyk sztuki i dziennikarka (Uniwersytet Warszawski). Pasja hatha jogi zawiodła ją prosto do Indii, do których stale wraca, odkrywając kolejne, nieznane przestrzenie starożytnej, niezwykle bogatej, kultury tego kraju. Poza hatha jogą, od 2003 roku, praktykuje również buddyzm zen. Obie te filozofie sprawiły, że stale pogłębia swoją wiedzę o religiach Wschodu, m.in.hinduizmie, buddyzmie, dżinizmie. Podróżowanie (po Europie i Azji) to dla niej niekończące się  poznawanie siebie, wychodzenie ze swoich nawyków, otwieranie się na nieznane i nowe, zmienianie perspektywy patrzenia na świat.

 

SYLWIA PERKOWSKA
Z zawodu radca prawny, z zamiłowania organizator spersonalizowanych wypraw po Peru. Od kilku lat mieszka w dawnym kraju Inków, gdzie  m.in. zajmuje się turystyką. Przygotowuje autorskie programy wypraw i  je pilotuje. Miłośniczka gór i trekkingów po Andach. Niestrudzona  poszukiwaczka nowych szlaków i tras. Prowadzi także bloga bloga o Peru.

PAWEŁ WILK
Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego (Wydział Nauk Społecznych) i  sympatyk podróży od wielu lat. Początkowo były to liczne „podróże z plecakiem” (Europa, Kaukaz, północna Afryka oraz kraje regionu Bałkańskiego w latach 2006-2011). Z kolei samodzielnie zorganizowany wyjazd do Brazylii ii Argentyny (2012) wzniecił w nim fascynację Ameryką Południową. Następnie, Paweł wyjechał do Boliwii (2013-2014), gdzie spędził ponad pół roku. Codzienna praca w ramach wolontariatu (asystent wychowawców zakładu karnego w pobliżu La Paz) pozwoliła mu poznać realia życia w tej pięknej (i lecz często dość wymagającej) części świata oraz opanować język hiszpański. Za ocean wrócił wielokrotnie, gdzie miedzy innymi: samodzielnie zorganizował projekt wsparcia przedszkola w Meksyku (2016) oraz przez kilka miesięcy mieszkał w Limie- stolicy Peru (2015-2016). Dla Pawła, podróż to przede wszystkim sposobność poznania drugiego człowieka, możliwość doświadczenia codziennego życia lokalnych mieszkańców, wyjątkowa szansa na posmakowanie uroków odmiennej kultury (zarówno jej dziedzictwa z przeszłości,  jak i jej bardziej rozrywkowej części istniejącej współcześnie) oraz podziwiania piękna tamtejszej  natury. Paweł jest autorem książki podróżniczej o tematyce południowoamerykańskiej, która zostanie oficjalnie wydana jeszcze w tym roku.
P.S.
 ("BOLIWIA - Narzeczona, więzienie i cudze wesele" seria Poznaj Świat,  jest w ksiegariach od 2018) 

EWA KUCIŃSKA   Psycholog społeczny i Hipoterapeuta. Pasjonatka podróży do Azji. Pierwszy raz pojechała tam 15 lat temu, żeby uczyć języka angielskiego w przedszkolu i w klasztorze buddyjskim, w Tajlandii. Pasjonuje się jeździectwem oraz  jogą. Ukończyła kurs instruktorski jogi w Indiach (Riszikesz). Najchętniej spędza czas aktywnie w górach. Przemierzała pieszo Himalaje Nepalu i Indii, konno Andy i gruzińską Tuszetię, rowerem Alpy Julijskie na Słowenii. Fascynują ją również wulkany Indonezyjskie. Pilotuje grupy do Azji południowo-wschodniej, Nepalu, Indonezji  i Indii.


KORDIAN ELIEZER GDULSKI
Pilot wycieczek z dziewiętnastoletnim stażem. Swoją przygodę z podróżami zaczynał od oprowadzania grup polskich i zagranicznych turystów po Zakopanem i Podhalu. Szybko okazało się że praca ta daje mi mnóstwo satysfakcji. Kordian wraz z upływem lat poznawał coraz bardziej odległe i egzotyczne miejsca na świecie, sam często mawia, że Europa jest dużym podwórkiem a na wycieczki zwykł jeździć „za miedzę”. Szczególnie pokochał Bliski Wschód i Izrael, jego historię, kulturę, przyrodę i język. Obecnie może pochwalić się odwiedzeniem ponad 60 krajów na 5 kontynentach.Jego praca nie ogranicza się tylko do sztywnych reguł, jakimi tradycyjnie obramowany jest zawód pilota wycieczek. Z racji częstej pracy z klientami indywidualnymi i grupami liczącymi mniej niż 10 osób skutecznie łączy swoje obowiązki z rolą lokalnego przewodnika. Jest bowiem wiele miejsc na świecie, które Kordian zna jak swoje miejsce rodzinne.

WERONIKA ŁOPIEŃSKA - Absolwentka zarządzania SGH. Wielbicielka Ameryki Łacińskiej, w której łącznie spędziła ponad rok. Ze studiami najlepiej kojarzą jej się 2 wymiany studenckiej do Peru i Chile oraz wolontariat w Kolumbii. 4 lata nauki w liceum dwujęzycznym oraz liczne wyjazdy do Hiszpanii wpłynęły na biegłą znajomość języka hiszpańskiego.
Wielbicielka Latynosów, ich kultury, nastawienia do życia, zwyczajów i tradycji. W podróżowaniu najbardziej docenia możliwość poznawania nowych ludzi, z reguły podróżuje z lokalsami. Oprócz LATAM zwiedziła połowę krajów europejskich, niejednokrotnie podróżując stopem. W wolnej chwili tańczy salsę i cumbię oraz gotuje.

LESZEK MALINOWSKI  - Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na kierunku turystyka i rekreacja. W młodości przesiąknięty historiami, które przywozili z podróży członkowie rodziny. Już wtedy wiedział, że życie zwiąże z turystyką. Spędził ponad rok żyjąc na Islandii, zgłębiając wiedzę o tej jakże „niegościnnej” wyspie. Mimo upodobania do chłodnych klimatów, pilotuje również wyprawy do Indii, Nepalu, Indochin oraz na Filipiny. Wciąż poszukuje miejsca na świecie, przez co skazany jest na kolejne podróże.

NATALIA OSTEN-SACKEN

Jestem z wykształcenia biologiem, zoologiem a moją największą pasją jest podróżowanie i poznawanie nowych krajów i nieznanych mi kultur. Ważna jest dla mnie ochrona przyrody i zrównoważona turystyka z szacunkiem do ludzi i natury. Głównie pilotuję po Azji  południowo- wschodniej i Afryce, ale sama przemierzyłam już kawałek Ameryki Południowej i Środkowej. Spędzanie czasu w towarzystwie ludzi, którym będę mogła przybliżyć jakąś część świata uważam nie za pracę, ale za przywilej i przyjemność.
Mam zawsze nadzieję, że wyprawa ze mną coś w nich zmieni, wzbogaci ich i pozwoli zobaczyć wiele rzeczy z innej perspektywy. I chyba do tej pory mi się udawało.
Uwielbiam robić zdjęcia.

ALINA ŚLUSAREK– Już na początku liceum oprowadzała turystów po atrakcjach w swoim rodzinnym mieście. Ukończyła Turystykę i Rekreację na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, co tylko wzmocniło jej przekonanie o swoim powołaniu – podróżach. Nie ma na tym świecie miejsc, których nie chciała by zobaczyć. Przemierzyła Bałkany autostopem, ponad rok mieszkała w krainie ognia i lodu – Islandii, gdzie poznawała zwyczaje lokalnych mieszkańców. Pilotowała wyprawy do Indii, Nepalu, Indochin i na Filipiny. Uwielbia góry i aktywny wypoczynek.

ALEKSANDRA MNICH - Podróżnik, marzyciel i duchowy indianin. Z pochodzenia białostoczanka, z poczucia obywatel świata :)
Z wykształcenia inżynier biotechnologii. W praktyce pilot po różnych zakątkach. Uwielbia podróże małe i duże, w każdą stronę, jednak jej miłość to Ameryka Południowa, gdzie stara się wracać jak najczęściej - również z ludźmi, by pokazywać jak piękne są tam historie. Sama opowiada o podróżach zapisując kartki swojego notesu lub malując po nocach. Jest w trakcie pracy nad książką ze zbiorem reportaży i filmem dokumentalnym z Ameryki Południowej.Instruktor snowboardu, członek załogi balonowej, fotograf-amator, zakochana w wakeboardzie i kitesurfingu, miłośniczka natury i dzikości. W swoich podróżach uwielbia się gubić, by odkrywać więcej. Interesuje się plemionami w Ameryce Południowej, głównie w Peru, Chile i Argentynie, ich życiem, zwyczajami, historią, a także przyszłością. W wyprawach z grupą stara się pokazać prawdziwe życie na miejscu, ducha miejsc pięknych i ważnych :))

Prowadzi bloga o swoich podróżach - prywatnie i jako pilot -
www.facebook.com/beinflow/

 

ALEKSANDRA ŚWISTOW
Dziennikarka i socjolożka z wykształcenia, podróżniczka i pilotka z  pasji, organizatorka i gaduła z urodzenia. Autorka popularnego bloga  podróżniczego pojechana.pl (bloga roku 2015 Travelera National  Geographic), prelegentka na festiwalach podróżniczych i dziennikarka  podróżnicza. Miłośniczka gór i nocy pod gwiazdami. Podczas  półtorarocznej podróży zdobywała wulkany w Azji Południowo- Wschodniej i  pięciotysięczniki w Ameryce Południowej. Ponad dwa lata mieszkała w  Chinach, o czym napisała książkę „Laowai w wielkim mieście. Zapiski z  Chin" wydaną przez National Geograophic. Uzależniona od mango i świeżych  kokosów. Zaraża optymizmem i miłością do Azji, o której mogłaby  opowiadać bez końca.

MACIEJ TYSZECKI
Pilot współpracujący z Supertrampem od 2012 r. Studiował antropologie kulturowa na UAM w Poznaniu. W 2008 r wybrał się na 2 letni „gap year” do Azji czego owocem jest książka Magia Azji wydaną w 2011 roku. Mieszkał w Tokyo, Sydney i na Bali. Pilotem wycieczek jest od 2011 roku. Pilotuje kraje Azji, Australie i Nowa Zelandie oraz USA. uwielbia poznawać świat poprzez kuchnie.

MAJA TYBORSKA
Fascynatka kultury latynoamerykańskiej przez trzy lata mieszkająca w Meksyku A przez ostatnie pięć lat w boskim Buenos Aires. Pracuje jako pilot wycieczek od 2009 roku specjalizując się w krajach Ameryki Południowej. Pracowała w Ambasadzie Polskiej w Buenos Aires. Prowadzi projekt historyczno- kulturalny Tak Los Rzucał nami, który jest serią filmów dokumentalnych o polskich światłach wydarzeń II Wojny Światowej. W wolnych chwilach najchętniej ćwiczy jogę i tańczy tango.

ASIA JANKOŚ Obywatelka świata i poszukiwacz przygód, Iberystka i tłumacz z wykształcenia, przewodnik i podróżnik z pasji. Gaduła - mówi biegle w 5 językach (a w tych, w których nie i tak się dogada). Gdy nie jest w podróży, znaleźć ją można albo w Krakowie albo w Barcelonie, jej drugim domu. Po zwiedzeniu niemalże całej Europy postanowiła ruszyć dalej w świat - odbyła dwie długie wyprawy po Azji i Ameryce Pd. W Wietnamie przez pół roku jako wolontariusz uczyła dzieciaki angielskiego, mieszkała z lokalsami i jeździła skuterkiem po szalonych ulicach Sajgonu. W Kambodży i Laosie zbaczała z utartych szlaków by wtapiać się w codzienne życie ludzi. W Nepalu dotarła do ofiar trzęsienia ziemi. Sama z plecakiem przemierzyła cały kontynent latino, po drodze tańcząc salsę z kolumbijczykami i sambę z brazylijczykami, pijąc pisco sour albo yerba mate, wdrapując się na wulkany Ekwadoru i szukając anakond w puszczy Amazonii lub kondorów w Andach. I choć po angielsku i hiszpańsku mówi jak native to i tak zawsze wpakuje się w przedziwne sytuacje, z których na szczęście zawsze wynikają tylko dobre rzeczy! Świetna w negocjacjach na lokalnych targach i w stawianiu na swoim - dwie bardzo przydatne cechy w podrózy! Lubi ludzi i to podobno widać, ma przyjaciół na całym świecie. Zawsze spakowana i gotowa na wyprawę, nie wierzy w podróż życia - zmienia życie w podróż.

KRZYSZTOF JAXA KWIATKOWSKI - licencjonawany przewodnik po afrykańskim buszu, kierownik wypraw wysokogórskich na całym swiecie, publicysta, dziennikarz, autor przewodnikow po Afryce Wschodniej.

PAWEŁ LASZCZ  - Po Europie lubi podróżować autostopem, a po Himalajach motocyklem.  Docenia walory trampingów, bo dają sposobność wnikania głęboko w  kulturę, dlatego najchętniej zatrzymuje się u lokalnych mieszkańców i  stara się unikać turystycznych pułapek. Z wykształcenia Paweł Łaszcz jest filologiem i specjalistą ds stosunków  międzynarodowych, a z wyboru pilotem wypraw. Choć podróżuje po całym  świecie, najlepiej zna Azję Południową oraz Południowo-Wschodnią. Rok  spędził w Indonezji, pracując jako pilot wycieczek, dziennikarz,  nauczyciel języka angielskiego, pracownik 5* hotelu, a także… instruktor  samoobrony. Wspierał też polską dyplomację w Dżakarcie (Indonezja).

JACEK WINIARSKI – Pochodzi z Rzeszowa. Od ponad 20 lat mieszka w Warszawie. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Warszawskim. Dziennikarz, pijarowiec a także Czechofil i przewodnik po czeskiej Pradze. Współzałożyciel i wieloletni rzecznik prasowy polskiego biura Greenpeace. Już jako dziecko zaczytywał się powieściami podróżniczymi i marzył o przygodach jak z kultowej serii Alfreda Szklarskiego o Tomku Wilmowskim. Miłość do książek podróżniczych nie minęła mu nigdy zmieniając się w delikatne uzależnienie - Terzani, Theroux, Kapuściński, Hugo - Bader, Jagielski - to bohaterowie jego wyobraźni. Marzenia o podróżach zaczął realizować wcześnie. Już jako 17 latek w ramach Szkoły pod Żaglami pływał po Bałtyku na żaglowcu Pogoria. W czasie studiów zwiedził większość krajów Europy, Maroko oraz kilkukrotnie odwiedzał USA, gdzie pracował „w drodze” poznając ponad 30 stanów. Za zarobione pieniądze odbył kilkumiesięczną podróż ze wschodniego na zachodnie wybrzeże tego kraju. Pływał na statkach Greenpeace na północnym Atlantyku, Bałtyku i Morzu Czarnym. Fascynują go góry i interesuje buddyzm, w związku z tym spędził sporo czasu podróżując po Azji Płd-Wsch, Indiach i Nepalu, gdzie poznawał tę filozofię "u źródeł" a podczas górskich trekkingów zakochał się w Himalajach. Pilotowania uczył się przemierzając Nową Zelandię. Najważniejszą podróżą było dla niego przejście szlaku do Santiago De Compostella, gdzie podczas 1200 km pieszej wędrówki mógł oddać się temu co w podróżach ceni najbardziej - kontemplacji natury, poznawaniu miejscowej kultury, historii, zwyczajów i no i kuchni ;-)

PIOTR DĄBROWSKI pilotem wycieczek został w wieku osiemnastu lat. Oprowadza więc grupy już ponad połowę swojego życia ale jako, że od podróży jest uzależniony, przestać nie potrafi.  Zawodowo i prywatnie Piotr objechał już wszystkie kontynenty poznając sto trzy kraje. Równie dobrze czuje się w australijskim interiorze, bezkresach Patagonii jak i miejskiej dżungli Nowego Jorku czy Paryża. Poza wyjazdami Piotr zajmuje się tłumaczeniami, gra epizody w produkcjach telewizyjnych oraz oddaje się swojej najnowszej pasji: nauce gry na fortepianie.

MIKOŁAJ GRUSZCZYŃSKI: urodzony pod Tatrami, zakopiańczyk, absolwent Wydziału Stosunków Międzynarodowych w Krakowie, doktorant (Instytut Międzykulturowy UJ). Syn artystów plastyków wrażliwy na piękno, oddzieciństwa z pasją zwiedza i poznaje świat. Pracę magisterską pisał o Peru i Inkach. Od tego momentu rozpoczął swoją przygodę zkulturami Ameryki Łacińskiej. Kocha góry, latem i zimą. Uprawia wspinaczkę, nurkuje, chodzi po jaskiniach, interesuje się astronomią, ezoteryką oraz medycyną wschodu. Jego ulubione partie świata to Ameryka Łacińska, kraje francuskojęzyczne, Skandynawia oraz Wyspy Greckie, gdzie zauroczony kulturą, jak i kuchnią grecką mieszkał ponad 2 lata. Pasjonat podróży.

OLGA ZIELIŃSKA Życiowe decyzje podejmuje chyba zawsze tak samo – kierowana w połowie ciekawością, a w połowie przypadkiem. Dokładnie w ten sposób na studiach wybrała japonistykę i od tamtego momentu nieustannie dzieli swój czas pomiędzy Polskę i Japonię. Spędziła w Japonii 3 lata, głównie w swoim ulubionym regionie Tohoku, nieodkrytej i niedocenionej (jeszcze!) perełce na podróżniczej mapie kraju. Pochodzi z Krakowa, do którego zawsze chętnie wraca, aby odkrywać nowe miejsca i zapomniane opowieści. Gdy nie jest w podróży, oprowadza po Krakowie japońskich turystów. Prowadzi wyjazdy do Japonii oraz Azji Południowo-Wschodniej. Lubi spać na hamaku, oglądać świat z rowerowego siodełka i wysyłać pocztówki.

SABINA CHYŁA Góralka z urodzenia, Warszawianka  z wyboru. Absolwentka Wydziału Techniki Uniwersytetu Śląskiego. Przewodnik po Warszawie i pilot wycieczek z powołania. Fotograf już chyba nie amator. Niespokojna dusza kochająca ludzi i świat. Europejka. Ze wskazaniem na Benelux. Wyprawy poza Stary Kontynent wciąż w planach. Na razie wystarcza asysta na lotnisku czyli kontrola czy turyści SUPERTRAMPA na pewno polecieli w odpowiednim kierunku!

EDYTA SOBIECH Człowiek wulkan, tryskający energią o każdej porze dnia i nocy. Do działania motywuje ją dobra muzyka i słońce. Tańczy w każdym miejscu i czasie, co płoszy jej rodzinę. Jak przystało na prawdziwą kobietę od najmłodszych lat zakochana w koniach, motocrossie i szybkich (czerwonych) samochodach. Kocha ludzi, a jeszcze bardziej kocha pokazywać świat ludziom. Fascynuje ją Afryka i wszystko co z nią związane poprzez kulturę, muzykę, a przede wszystkim stosunek do rzeczy ważnych i podejście do życia „ Hakuna Matata”. Sporą część jej serca zajmuje Azja wraz z jej kuchnią, zdumiewającymi widokami, krystaliczną wodą, hostelami i backpackersami poznanymi na wyprawie. W podróży uwielbia smakować różne dania, wchodzić tam gdzie nie docierają wszyscy turyści oraz kontakt z lokalną społecznością. Jako pilot lubi wracać do krajów, które odwiedziła, bo każda wyprawa jest inna, a cieszy tam samo jak pierwsza.
Jej podróże możecie śledzić na instagramie: @letmetakeyouonatrip

 

TOMEK SURDEL - dziennikarz, fotograf, podróżnik, instruktor nurkowania. Zakochany i specjalizujący się w Ameryce Łacińskiej. Odwiedził wszystkie znajdujące się tam państwa, a w Wenezueli, Argentynie i Chile mieszkał i pracował - w sumie w przez kilkanaście lat. Przez ponad 2 lata kierował też mariną i centrum nurkowym na Haiti. Zorganizował i prowadził dziesiątki wypraw i wyjazdów. Kilka razy przejechał konno przez Andy, m.in. z Argentyny do Chile, historycznym szlakiem armii generała San Martina, ojca argentyńskiej niepodległości. W przerwach między podróżami pisze o Ameryce Łacińskiej i prowadzi hotel-pałac w Puszczy Noteckiej.

EWA CHOJNOWSKA-LESIAK

KRZYSIEK DOPIERAŁA
Rocznik 1984 (choć wygląda młodziej). Z wykształcenia logistyk, który od lat poświęca się pasji włóczykijstwa. Miłośnik tanich hoteli i podniebnych barów, na które zabiera turystów, jeśli pojawi się taka okazja. Zdarzyło mu się żyć w Nowej Zelandii i na Zanzibarze, ale podróżuje głównie po Azji, spędzając tam większość miesięcy w roku. Od lat współpracuje z polskimi wydawnictwami redagując przewodniki turystyczne. Wśród jego autorskich tytułów można znaleźć m.in. Tajlandię, Wietnam, Kambodżę, Laos, Malezję, Chiny czy Japonię. Każdej wiosny wraca do Polski, by czerpać radość z kolejnego sezonu grillowego. Najczęściej pilotuje wyprawy w rejon Azji Południowo Wschodniej.

MICHAŁ KACZMAREK Michał el Monje Rocznik najlepszego Brunello di Montalcino Azienda Agricola Guido Padelletti (a to były wyjątkowo dobre zbiory!). Absolwent Wydziału Geografii na poznańskim UAM (specjalizacja: mgr turystyki), z wyrobioną państwową licencją, kiedy była jeszcze niezbędna w zawodzie. Od 15 lat łączy swoje trzy pasje: podróże, tango i góry w jedną wybuchową mieszankę. Typ: cicha woda brzegi rwie. Wspinał się  na islandzki lodowiec, tańczył pokaz tanga w Buenos Aires, jadł najgorsze na świecie kimchi w Seulu i spędził wiele godzin wpatrując się w Ocean na Cabo da Roca. Czym jest podróżowanie? Jest drogą do odnalezienia siebie.

PAULINA LEWANDOWSKA Z wykształcenia marketingowiec i latynoamerykanistka. Zakochana w Ameryce Łacińskiej: w ludziach, w kulturze, w języku i w muzyce. W trakcie wojaży szczególnie interesuje ją temat różnic kulturowych między poszczególnymi krajami i regionami. Mieszkała już m.in. w Brazylii i w Peru, samotnie przejechała też prawie wszystkie kraje latynoskie. Większość czasu pandemii spędziła w Argentynie, zgłębiając miejscowe zwyczaje i historię Polonii argentyńskiej oraz ucząc się argentyńskich tańców. Prowadzi bloga https://zpamietnikapodrozoholika.com/, na którym dzieli się radami na temat podróżowania po Ameryce Łacińskiej oraz życia w latynoskich realiach. Gdy akurat jest w Polsce najczęściej spędza czas chodząc po ukochanych Tatrach i prowadząc prelekcje podróżnicze.

LUCYNA "LUCY" NOWOWIEJSKA - absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Od 15 lat żegluje, prowadzi rejsy morskie, śpiewa , gra na gitarze.
Pasjonuje się nauką języków obcych jako praktycznym narzędziu w zdobywaniu serc lokalnej ludności.
Zjeździła kawał świata z grupami, samotnie lub dzięki pracy w startupowym środowisku. Mieszkała w Chile, Japonii, Birmie i Ugandzie.

DOMINIKA ŻÓŁKOWSKA - Podróżniczka, pilot wycieczek, przewodnik, blogerka. Od dekady poznaje świat na własną rękę, a od kilku lat mieszka w Kolumbii, wcześniej mieszkała w Szwajcarii, Australii i Portugalii. Zabierze Cię na kilka dni do dżungli, na całonocną fieste i pokaże Kolumbię swoimi oczami. Kolumbię zna jak mało kto i dzieli się tą wiedzą na blogu https://www.zielonyplecak.pl/ Uwielbia ciągłe zmiany i chce poznać każdy kraj na świecie. W wolnym czasie wyłącza telefon, jeździ rowerem po górach, poznaje nowe miejsca, czyta książki lub cały dzień leży w łóżku i ogląda seriale.

 

 

 

 

JOANNA PERZYNA - Antropolożka, latynoamerykanistka, zielarka, badaczka. Od 2010 roku pilotuje wyprawy w Ameryce Łacińskiej, Indiach i Europie. Prowadzi rajdy konne, zabiera na podglądanie zwierząt, nurkowanie, wycieczki do dżungli i przygody w naturze. Podczas wyjazdów zachęca i daje przestrzeń do odkrywania lokalnych kultur i tradycji, poznawania ludzi i przyglądania się ich życiu z szacunkiem i otwartością.

IGOR SMOLIŃSKI - absolwent historii i wschodoznawstwa na UAM w Poznaniu, od 2013 roku licencjonowany i pilot wycieczek. Jestem miłośnikiem  obszaru postradzieckiego i krajów bałkańskich. Od 10 lat prowadzę  zorganizowane wyjazdy, jednocześnie cały czas poszerzam swoją wiedzę o  świecie w licznych  prywatnych wyprawach najcześciej autostopowych.  Uwielbiam socmodernistyczną architekturę i rosyjskiego rocka.


MINA NAEEM
Polskojęzyczny Przewodnik w Egipcie, absolwent Egiptologii i Turystyki  na Uniwersytecie Helwan w Kairze. Moja praca jest moją pasją, od ponad  15 lat pilotuje wycieczki po kraju faraonów. Oprócz ciekawej historii,  zapierających dech w piersiach świątyń i zabytków, pokażę Ci codzienne  życie lokalnych mieszkańców. Poszukamy orientalnych smaków odwiedzając  miejsca, gdzie w powietrzu unosi się zapach orientu. Odczaruję Egipt z  perspektywy hotelowego wypoczynku, pozostawiając na długo w pamięci  różnorodność kulturową mojego kraju oraz niezapomnianą przygodę. Do  zobaczenia w Egipcie. 
*Świetny pilot, - osobiście z nim współpracowałem w Egipcie, (Bartek Gosztyła).

SHIVAKUMAR SHEKAR (SHIVA)
Urodzony i wychowany w Indiach, ukończył studia magisterskie na kierunku Zarządzanie Turystyką IGNO University w Indiach. Od 1991 roku pracuje w
turystyce jako przewodnik i kierownik wycieczek, ankieter dla studentów turystyki uniwersyteckiej, autor kilku książek dla studentów handlu i zarządzania w Indiach. Mówi po polsku , angielsku, kannada, hindi, tamil i telugu. Wierzy w XII-wieczną filozofię indyjskiego Shiva Sharana - „praca jest
oddawaniem czci". Od 2011 roku mieszka w Polsce na stałe, miłość sprowadziła go do Polski. Jest nauczycielem Patanjali jogi oraz Ambasadorem Jogi Śmiechu. Ma również doświadczenia na planie filmowym w produkcjach polskich, Bollywood i Hollywood. Języka polskiego nauczyły go teściowa, żona, córka i społeczeństwo. Promuje kulturę indyjską w różnych miejscach w Polsce, z pasją podróżuje z  Polakami, aby pokazać urzekające /niesamowite Indie.
Namaste

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

MAGDALENA NAFALSKA Absolwentka Instytutu Filologii Orientalnej, Kulturoznawstwa Bliskiego i Środkowego Wschodu oraz Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych, Studia Blisko i Dalekowschodnie Uniwersytetu Jagiellońskiego. Mieszka w Turcji, istnieje dla niej tylko jeden interesujący kontynent - Azja. Uwielbia wracać do tych samych miejsc i zagłębiać się w nie jeszcze mocniej. Ma za sobą eskapady do Nigerii, Maroka, Gruzji i Syrii, mieszkała niemal 5 lat w Indiach i Nepalu. Pracuje zwykle na Bliskim Wschodzie i Azji Środkowej. Ciepła i cierpliwa, podczas wyjazdów najważniejsi są dla niej ludzie, z którymi podróżuje i których napotyka. Kocha góry, zwierzęta, jogę i podróże kulinarne. Wierzy w medycynę naturalną i pozytywne myślenie :)

 

 

 

KATARZYNA WUJDA  Jestem miłośniczką podróży, ludzi oraz kultur. Zafascynowała mnie Azja pd- wschodnia oraz Afryka i tam spędziłam znaczną część mojego życia podróżując prywatnie  oraz z grupami.  Ukończyłam studia religioznawcze co pozwoliło mi na głębokie zrozumienie wielu aspektów kulturowych i religijnych  odwiedzanych przeze mnie krajów.
Interesują mnie systemy filozoficzne wschodu tj. buddyzm, hinduizm, joga, taoizm, medycyna chińska. Podróżuje od dziecka ;-)  a jako pilot wycieczek po Azji oraz Afryce od 2008 roku.  W Krakowie zawodowo zajmuje się akupunkturą oraz pracą rozwojową z kobietami.

 

 

 

 

ALEJANDRO ZAKHOUR - Absolwent teatrologii i człowiek świata. Z syryjskim nazwiskiem ale urodzony i wychowany w Wenezuelii osiedliłem się w Polsce dzięki paszport hiszpańskim odziedziczony po babci która podchodziła z wyspy La Palma na Kanarach. Pasionuje się kitesurfing i żeglarstwo ale wiatry i prądy najlepiej znam te z Atlantyku. Zachwycam się geografia miejska oraz sztuka współczesna. Zakochany w NYC, Paris i Rio de Janeiro. Człowiek karnawału, salsa i jazz'u. Prowadzę wyjazdów po Ameryki Łacińskiej  (ale nie tylko) od prawie 15 lat. Każda podróż traktuje jako spektakl teatralny gdzie każdy z uczestników jest częścią tej historia ktora opowiadaja nam te miejsca które zwiedzamy.

 

 

DOMINIKA SERZYSKO pasjonatka podróży, tkaczka i rzemieślniczka. W Ameryce południowe spędziła prawie 4 lata. Mieszkała w większości jej krajów, poznając język, kulturę, sztukę i rękodzieło ich mieszkańców. Tkać nauczyła się w Peru i Boliwii od kobiet Quechua. Tworzyć biżuterię i rozpoznawać szlachetne kamienie w Argentynie i Brazylii. Paragwaj oczarował językiem Jopara, jedynym w swoim rodzaju organicznym połączenie hiszpańskiego i indiańskiego Guaranie. Ekwador pokazał jak cenna i trudno dostępna jest woda oraz gdzie rośnie Palo Santo, a Patagonia skradła jej serce swoim surowym rozległym pięknem gór i dzikiej przyrody. Karaiby to raj w którym kiedyś zamieszka. Z Dominiką na pewno nie będziecie się nudzić to kobieta do tańca i do różańca. Osoba energiczne, wesoła, ciekawa świat, nieustanie pogłębiająca wiedzę i umiejętności. W życiu ceni sobie szczerość, optymizm, tolerancje i otwartość na innych. W podróży zwraca uwagę na szacunek dla lokalnych mieszkańców oraz ich zwyczajów i tradycji. Kocha targowiska, małe restauracyjki, odległe wioski oraz niezwykły świat dzikich zwierząt i roślin.