facebook

SuperTramp

WĘGRY - piwniczki winne i baseny termalne

WĘGRY - piwniczki winne i baseny termalne

PROGRAM TERMINY INFORMACJE PRAKTYCZNE GALERIA

Program

KLUBOWICZE znizka 5% Plan wyprawy jest autorskim programem BP „Supertramp”. Zapisy do miesiąca przed wyjazdem lub do wyczerpania wolnych miejsc.


UWAGI:
Cena uzależniona jest od standartu noclegu:
a/ W domkach kempingowych: cena 850  PLN
b/ Nocleg pod namiotem:          cena 650  PLN
Wyjazd autokarowy grupa 40 - 55 osób.


Nocne biesiadowanie w winnych piwnicach Egeru, kąpiele w gorących źródłach Miszkolca i zwiedzanie Budapesztu. Wspaniała ostra kuchnia i wyśmienite gatunki egerskich win. Noclegi w domkach kempingowych lub pod namiotami na polu kempingowym tuż przy Dolinie Pięknej Pani (ok. 300 m od winnych piwniczek i ok. 2 km od centrum Egeru).
Jak co roku organizujemy „wyjazd klubowy”, mający na celu integrację Uczestników naszych wypraw. Wyjazd jest dobrą okazją, by stać się Klubowiczem i dzięki temu korzystać ze zniżek podczas innych wypraw. W trakcie wyjazdu zatrzymamy się na Słowacji, by spróbować knedlików i zimnego radegasta, zwiedzimy Eger i Budapeszt, a wieczorami będziemy poznawać uroki węgierskiej Doliny Pięknej Pani, w której setkach piwniczek, przy cygańskiej i węgierskiej muzyce, można skosztować najlepszych egerskich win i potraw wyśmienitej węgierskiej kuchni. Po nocnych biesiadach odpoczniemy w kompleksach gorących źródeł w Egerze i Miszkolcu-Tapolcy, gdzie znajdują się podziemne korytarze z gorącymi źródłami – ewenement na skalę światową.
Dolina Pięknej Pani (Szépasszonyvölgy), to ulubiony cel „turystyki winnej” oraz miejsce rozrywek, związanych degustacją egerskich win. Mnóstwo tu piwniczek winnych, wykutych w riolitowej skale, oraz restauracyjek, zwanych czardami. W północnym odgałęzieniu doliny znajduje się Istenes Pince („Boska Piwnica”) – najstarsza, zabytkowa piwniczka tego winiarskiego regionu, która w okresie panowania Turków pełniła rolę tajnego kościoła. Jeszcze dziś można w niej obejrzeć ołtarz, wyrzeźbiony z jednego kamiennego bloku, oraz płaskorzeźbę, przedstawiającą Jezusa na krzyżu. W licznych okolicznych restauracjach goście mogą zamówić potrawy, doskonale się komponujące z winami z Egeru. Jednym z największych przysmaków jest duszony sznycel z jelenia, w polewie z Byczej Krwi i jagód leśnych, doprawiony ziołami leśnymi i polnymi. Miłośnikom słodyczy z czystym sercem polecamy ulubiony deser turystów, wymyślony przez bohaterskie kobiety z Egeru – okrągłe naleśniki z wanilią i kremem orzechowym, podawane z kieliszkiem muzealnego słodkiego wina, o nazwie Egri Leányka. W Hotelu Korona znajduje się 200-letnia Piwnica Świętego Stefana i Narodowe Muzeum Wina (István Pince és Nemzeti Bormúzeum), gdzie prezentowane są zbiory, przedstawiające w przekroju historię węgierskiego winiarstwa.

PROGRAM:

czwartek
Podstawienie autokaru o godz. 06.45 na parkingu „Georytu” (Rondo Matecznego). Wyjazd z Krakowa o godz. 07.00. Przejazd przez Łysą Polanę/Jurgów na Słowację, a następnie postój i zwiedzanie imponujących ruin Spiskiego Zamku z XI/XII wieku (Lista UNESCO). Dalszy przejazd na Węgry. Wieczorem zakwaterowanie na kempingu w Egerze, w Dolinie Pięknej Pani. Odpoczynek, a wieczorem biesiadowanie w winnych piwniczkach. Nocleg.

piątek
Zwiedzanie Egeru, miasta słynnego z bohaterskiej obrony przed Turkami w 1552 r. Zwiedzanie: neoklasycystyczna Bazylika, druga co do wielkości na Węgrzech; Plac Dobó, barokowy Kościół Minorytów; eklektyczny Ratusz Miejski; barokowo budynek Liceum Karola Eszterhazego wraz z obserwatorium astronomicznym; Minaret, najdalej na północ położony minaret turecki, Zamek – Egri Var, wzniesiony w XII w.. Odpoczynek na basenach termalnych. Wieczorem biesiada w piwniczkach. Nocleg.

sobota
Około godz. 07.00 wyjazd na całodzienne zwiedzanie Budapesztu. Zwiedzanie stolicy Węgier, wpisanej na listę UNESCO; Plac Bohaterów (Milenijny), ulica Andrassy, najelegantsza ulica stolicy. Pod aleją poprowadzono linię kolejki podziemnej, która działa od 1896 roku; jest to pierwsze metro na kontynencie europejskim. Gmach Opery, Bazylika Św. Stefana, z której rozpościera się fantastyczny widok na Peszt, Parlament, największa i najbardziej znana budowla w kraju; przejdziemy przez słynny Most Łańcuchowy do Budy, Góra Zamkowa, na której się wznosi Zamek Królewski, przez 700 lat będący siedzibą węgierskich królów. Powrót do Egeru na kemping, ostatni wieczór w Dolinie Pięknej Pani. Nocleg.

niedziela
Około godz. 07.00 wyjazd do Miszkolca-Tapolcy, odpoczynek i regeneracja sił w kompleksie podziemnych basenów z gorącymi źródłami, biczami wodnymi, itp. Około godz. 13.00 wyjazd do Krakowa przez Słowację. Powrót do Krakowa ok. godz. 20.00-21.00.


* W powyższym programie mogą nastąpić drobne korekty, zależne od czynników zewnętrznych i pozostające w gestii pilota.

Terminy

Od Do Cena Uwagi Status
2023-06-08 2023-06-11 od 750 PLN Zamknięte

Informacje praktyczne

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:
- transport autokarowy,
- opiekę polskiego, licencjonowanego pilota,
- noclegi: domki kempingowe (pokoje 4-5 osobowe) lub opłacone pole namiotowe (należy zabrać namiot, śpiwór i karimatę/materac) i poinformować przy zapisie o tej tradycyjnej trampingowej formie noclegu.
- ubezpieczenie NNW do 15000 PLN i KL 30000 EUR, bagaż 1000 PLN,  składka Turystyczny Fundusz  Gwarancyjny (TFG), składka Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP), podatek VAT;


WE WŁASNYM ZAKRESIE:
Wyżywienie, bilety wstępu, komunikacja miejska w Budapeszcie (koszty wyżywienia jak w Polsce, koszty wstępów to ok. 35 EURO). Najlepszym rozwiązaniem jest zakup forintów w Polsce i zabranie rezerwy waluty w Euro (również do płacenia na Słowacji). Na Węgrzech bez problemu można korzystać z bankomatów.


Galeria