facebook

SuperTramp

NOWY JORK - Wielkie Jabłko - cały świat w jednym miejscu.

NOWY JORK - Wielkie Jabłko - cały świat w jednym miejscu.

PROGRAM TERMINY INFORMACJE PRAKTYCZNE GALERIA

Program

 NOWY JORK -  Wielkie Jabłko - cały świat w jednym miejscu  + opcja  WASZYNGTON 
Terminy dowolne w przypadku zgłoszenia się min. 5 osób.

KLUBOWICZE – zniżka 5% (od ceny w złotówkach). Plan wyprawy jest autorskim programem BP „Supertramp”. Zapisy do miesiąca przed wyjazdem lub do wyczerpania wolnych miejsc.

NOWY JORK – zdaniem niektórych – to stolica świata. Miasto, które można pokochać i znienawidzić jednego dnia. Nowy Jork to ogromny luksus i niewyobrażalna bieda, to religijny i etniczny tygiel, to cały świat w jednym miejscu. Zapraszamy na pasjonującą wycieczkę do jednego z najciekawszych miast na Ziemi. Odwiedzimy Statuę Wolności, jeden z najbardziej znanych symboli nie tylko Nowego Jorku, ale i całych Stanów Zjednoczonych; poznamy powody i okoliczności wielkich emigracji, odwiedzając muzeum na wyspie Ellis; popłyniemy rzeką Hudson, podziwiając z pokładu statku przepiękną panoramę dolnego Manhattanu. Przespacerujemy się po Battery Park i wkroczymy do Bussines District, podglądając życie w pobliżu Wall Street, jednej z najsłynniejszych ulic świata. Odwiedzimy „Ground Zero”, miejsce upamiętniające zamach na World Trade Center; „utoniemy” w morzu neonów na Times Square, jednym z najbardziej znanych placów na Ziemi. Wizyta na platformie widokowej Empire State Building lub ONE WORLD OBSERVATORY  ukaże nam panoramę miasta; przespacerujemy się po słynnej Piątej Alei, odwiedzimy najbardziej znane sklepy, zajrzymy do Katedry Św. Patryka i odwiedzimy Rockefeller Center. Nowy Jork ma jednak znacznie więcej do zaoferowania, niż tylko znane na całym świecie obiekty. Postaramy się poznać prawdziwe oblicze i codzienne życie Nowego Jorku. Wizyta na mszy w jednym z kościołów Harlemu będzie dobrym początkiem – zobaczymy powszednie życie tej afro-amerykańskiej dzielnicy.  Odpoczniemy w Central Parku. Przejdziemy przez dzielnice włoską – Little Italy; przeniesiemy się na chwilę do Azji, odwiedzając Chinatown. Poznając Nowy Jork, nie omieszkamy odwiedzić muzeów, należących do najlepszych na świecie. W Metropolitan Museum of Art poznamy dzieje światowej sztuki, a Muzeum Historii Naturalnej pokaże nam otaczający nas świat i jego powstanie. Przygotowaliśmy tez opcje jednodniowej fakultatywnej wycieczki do Waszyngtonu. Nowy Jork to miejsce, które choć raz w życiu trzeba zobaczyć – zobacz go z nami!
 

PROGRAM:

1 DZIEŃ
Spotkanie na Lotnisku im. Chopina w Warszawie. Przelot do Nowego Jorku. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorny spacer po okolicy. Nocleg.

2 DZIEŃ
Poranny przejazd do Battery Park na dolnym Manhattanie, rejs statkiem (ok. 25 USD, seniorzy 62+ 18 USD) po Hudson River na wyspę, na której znajduje się symbol Ameryki – Statua Wolności; później rejs na Ellis Island, gdzie dla milionów imigrantów zaczynała się przygoda z Ameryką: zwiedzanie Muzeum Imigracji, w którym można poznać życie imigrantów, dowiedzieć się skąd przybywali, a także, za niewielką opłatą, odnaleźć przodków, którzy przypłynęli do Ameryki. Powrót na Manhattan i spacer po Wall Street, przy której mieści się Giełda Nowojorska – najważniejsze centrum finansowe świata. Przejście do „Ground Zero” (miejsca upamiętniającego zamach na WTC). Przejazd na dolny Manhattan i zwiedzanie: Chinatown, gdzie zobaczymy fragment Azji, oraz Little Italy, kurczącej się dzielnicy włoskiej. Po południu przejście Mostem Brooklińskim, spacer bulwarami, z których roztaczają się wspaniałe widoki na dolny Manhattan. Powrót do hotelu.

3 DZIEŃ
Wizyta w jednym z kościołów Harlemu, dzielnicy afro-amerykańskiej (dla chętnych, możliwość uczestniczenia w tradycyjnej mszy mieszkańców Harlemu, połączonej z koncertem muzyki gospel). Spacer ulicami Harlemu. Przejazd autobusem przed luksusowy Plaza Hotel i przejście wzdłuż Fifth Avenue, obok najelegantszych sklepów świata, do katedry Św. Patryka. Zwiedzanie kompleksu Rockefeller Center, ze słynnym lodowiskiem wśród wieżowców. Przejazd tramwajem powietrznym na wyspę Roosevelta. Powrót do hotelu. Nocleg.

4 DZIEŃ
Przejazd przed gmach Organizacji Narodów Zjednoczonych – ONZ (zwiedzanie, jeśli nie będzie sesji - ok. 26 USD, seniorzy 60+ 18 USD). Przejście na 42 Ulicę, zwiedzanie Grand Central Station – dworca kolejowego. Po południu przejazd do najnowszej atrakcji Nowego Jorku - „High Line  Park” parku stworzonego na torach dawnej linii metra. W Greenwich Village zwiedzimy dzielnicę artystów i modnych klubów, przypominającą nieco krakowski Kazimierz. Empire State Building (ok. 44 USD) lub One World Observatory (ok. 44 USD), największy wieżowiec Nowego Jorku, zwiedzimy w dniu, w którym będzie dobra widoczność. Nocleg.

5 DZIEŃ
Zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej (ok. 28 USD, seniorzy 60+ 22 USD), jednego z najwspanialszych muzeów świata. Następnie przejście w okolicę słynnego budynku Dakota Apartaments, w którym mieszkają gwiazdy filmu i estrady; powstał tu także, min., głośny film Romana Polańskiego Dziecko Rosemary. Przed Dakota Apartments zastrzelono Johna Lennona. Zwiedzanie Central Parku zaczniemy od "Truskawkowych Pól", miejsca poświeconego Johnowi Lennonowi. Wśród stawów i zieleni Central Parku przejdziemy obok imponującego pomnika Króla Jagiełły do Metropolitan Museum of Art. (ok. 30 USD, seniorzy 65+ 22 USD), największego muzeum Nowego Jorku, mieszczącego dzieła sztuki z czasów starożytnych po współczesne. Wieczorem wizyta na Times Square – w sercu Manhattanu – gdzie chętni mogą kupić tanie bilety na spektakle teatralne lub koncerty. Nocleg.

6 DZIEŃ
Fakultatywna całodzienna wycieczka do Waszyngtonu (koszt 180 USD od osoby). Zgłoszenie udziału przy podpisaniu umowy. Wyjazd do Waszyngtonu o godzinie 05.00. Przejazd ok. 370 km.  Zwiedzamy miejsca wokół National Mall - jest to wydzielona część parkowa, przy której wzniesiono najważniejsze budynki i obiekty w Waszyngtonie. Obecnie National Mall ma dwie mile długości i ciągnie się na zachód od Kapitolu po rzekę Potomac. Zobaczymy: budynek Kongresu USA, Biały Dom, pomniki: Lincolna, Waszyngtona, Wojny Wietnamskiej, Wojny Koreańskiej, II Wojny Światowej, zwiedzimy: National Air and Space Museum i najważniejszy cmentarz w USA, Arlington National Cemetery, gdzie zobaczymy m.in. zmianę warty na grobie Nieznanego Żołnierza. Powrót do Nowego Jorku ok. 23.00. Dla osób pozostających w NYC - czas wolny na muzea, np. MOMA – Muzeum Sztuki Nowoczesnej (ok. 25 USD) oraz zwiedzanie nie mniej słynnego Guggenheim Museum (ok. 25 USD), zakupy,  spacer po Central Parku, ewentualnie spektakl na Broadwayu.

7 DZIEŃ
Czas wolny, przeznaczony na zakupy w najlepszych sklepach Manhattanu, Brooklynu lub przejazd nad Ocean Atlantycki do Coney Island.  Po południu wyjazd na lotnisko i wylot do Polski.

8 DZIEŃ
Przylot do Warszawy.

UWAGA: istnieje możliwość indywidualnego przedłużenia pobytu o kilka dni, kalkulacja ceny indywidualna.
* W powyższym programie mogą nastąpić pozostające w gestii pilota drobne korekty oraz zmiany kolejności zwiedzania, zależne od czynników zewnętrznych (godziny przelotów, pogoda, sytuacja polityczna, itp.).

* * *  POZWÓL SIĘ PORWAĆ WICHROM PRZYGODY * * *

                                                                                                                                                                                     

Terminy

Od Do Cena Uwagi Status
2024-10-04 2024-10-11 5800 PLN + 1150 USD 4 wolne miejsca Złóż zapytanie

Informacje praktyczne

W CENIE WYCIECZKI ZAPEWNIAMY:
- przelot samolotem Warszawa - Nowy Jork – Warszawa (z przesiadką lub bezpośrednio);
- transport po Nowym Jorku (tygodniowa karta na: metro, autobusy, kolejkę linową);
- transfery z/na lotnisko;
- 6 noclegów w hotelu**,***,  pokoje 2 osobowe;
- opiekę polskiego, licencjonowanego pilota;
- ubezpieczenie NNW do 15000 PLN i KL 150 000 EUR, bagaż 1000 PLN, składka Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG), składka Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP), podatek VAT.

WE WŁASNYM ZAKRESIE:
- minimalna kwota zabezpieczająca (wstępy, posiłki) - min. 450 USD.
- dopłata do pokoju jednoosobowego 550 USD. 
- wniosek wjazdowy ESTA (21 USD) lub wiza do USA (180 USD, tylko dla osób nieobjętych programem ruchu bezwizowego).

DODATKOWE INFORMACJE:
- szczepienie nie są obowiązkowe, lecz zalecane: żółtaczka A i B, błonica, tężec.
- szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu omawiane są w biurze, e-mailem: supertramp@supertramp.pl  lub  telefonicznie.
-  paszport ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy.

UWAGA: Wymagania dotyczące paszportu:
Obywatele krajów objętych Programem Ruchu Bezwizowego - ESTA  (Polska od 11.11.2019), którzy podróżowali lub przebywali w Iranie, Iraku, Libii, Korei Północnej, Somalii, Sudanie, Syrii, Jemenie (od marca 2011),  Kubie (od 2021) nie mogą podróżować lub być wpuszczonymi do USA w ramach tego programu. Osoby takie muszą posiadać wizę do USA.

Galeria