facebook

SuperTramp

INDIE PÓŁNOCNE - Radżastan i perły północny

INDIE PÓŁNOCNE - Radżastan i perły północny

PROGRAM TERMINY INFORMACJE PRAKTYCZNE GALERIA

Program

INDIE PÓŁNOCNE – Radżastan + perły północy - 17 DNI
KLUBOWICZE – zniżka 5 % (od ceny w złotówkach). Plan wyprawy jest autorskim programem BP "Supertramp". Zapisy do miesiąca przed wyjazdem lub do wyczerpania wolnych miejsc.

Czy można zobaczyć to, co w północnych Indiach najciekawsze i najsłynniejsze w 17 dni, nie rezygnując przy tym z trampingowego stylu i przeżycia prawdziwej przygody? Tak, można! Oto nasza odpowiedź na Wasze liczne prośby o krótszy program, adresowany do wszystkich tych z Was, którym sytuacja zawodowa lub osobista nie pozwala na dłuższą ekspedycję. To program dla ambitnych i chcących zobaczyć jak najwięcej, którzy nie bacząc na trudy i niewygody pragną przeżyć prawdziwą indyjską przygodę. Przeprowadzimy Was przez labirynt krętych zaułków Starego Delhi i niezliczonych przysmaków indyjskiej kuchni, zabierzemy Was do serca Radźastanu – krainy bajecznych pałaców, kolorowych miast i wspaniałych bazarów, pokażemy Wam najpiękniejszy budynek świata, świątynie kamasutry oraz wspaniały widok z dachu bardzo starej świątyni, a na koniec razem weźmiemy udział w pradawnym rytuale ognia nad świętą rzeką Ganges! A wszystko to blisko ludzi, bo to właśnie oni sprawiają, że Indie są miejscem tak niezwykłym i wyjątkowym. Zapraszamy Was wszystkich na naszą 17- dniową przygodę w północnych Indiach.

PROGRAM:

1 DZIEŃ
Spotkanie na Lotnisku Chopina w Warszawie i przelot do Delhi z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.
2 DZIEŃ
W nocy przylot do Delhi, przejazd taksówkami do hotelu, zakwaterowanie. Hotel znajduje się w bazarowo-turystycznej dzielnicy Pahargandź, pełnej sklepów i niedrogich restauracyjek, gdzie prawdziwe hinduskie życie zaczyna się zaraz po przekroczeniu progu hotelu. Po krótkim odpoczynku i wymianie pieniędzy wyruszymy na zwiedzanie starej dzielnicy stolicy Indii – Old Delhi. Zobaczymy: Czerwony Fort (ok. 7$) – kompleks pałacowy otoczony potężnym murem z czerwonego piaskowca, Jama Masjid – największy meczet Indii oraz dźinijski szpital dla ptaków. Nocny przejazd pociągiem do Jodhpuru w Radźastanie.
3 DZIEŃ
Nad ranem przyjazd do Jodhpuru – błękitnego miasta. Zakwaterowanie w hotelu, śniadanie, a zaraz potem  wspinaczka do potężnego, wznoszącego się nad niebieskim miastem Fortu Mehrangarh (ok. 9$) , z którego rozciąga się fantastyczna panorama. Po południu spacer po starówce i lokalnych, kolorowych bazarach.
4 DZIEŃ
O świcie, dla chętnych wyjście na wschód słońca. Po śniadaniu przejazd autobusem do królowej pustyni – miasta Jaisalmer. Spacer po starówce, nocleg.
5 DZIEŃ
Jaisalmer to miasto w kolorze piasku, wrota do wielkiej pustyni Thar. Odwiedzimy wspaniały fort dawnych maharadźów (książąt indyjskich, ok. 7$), bogato zdobione świątynie dźinijskie oraz wspaniałe domy kupieckie (haweli). Wieczorem wyruszymy w nocną podróż do Udaipuru.
6 DZIEŃ
Wcześnie rano przyjazd do Udaipuru – miasta pałaców, zwanego Wenecją Indii, a w opinii wielu najbardziej romantycznego z indyjskich miast. Dziś zobaczymy: pałac na wodzie Jagmandir oraz imponujący City Palace (ok. 10$).  Zachód słońca będziemy podziwiać z punktu widokowego, z którego rozciąga się panorama całego miasta.
7 DZIEŃ 
Dzisiejszy dzień, nieco mniej romantyczny niż wczorajszy, będzie za to bardziej religijny. Odwiedzimy wspaniałą, niezwykle bogato zdobioną świątynię boga Dźagnata – króla wszechświata. Pospacerujemy po starówce i zobaczymy wspaniały Bagore-ki-haveli pałac – rezydencję byłego premiera maharadży Udaipuru, gdzie znajduje się ponoć największy turban na świecie. Po południu czas wolny na własne wędrówki a w nocy przejazd pociągiem do stolicy Radźastanu – różowego miasta Jaipur.
8 DZIEŃ
Wczesnym rankiem przyjazd do Jaipuru, zakwaterowanie w hotelu, śniadanie i kolejny pełen wrażeń dzień. Zobaczymy wspaniałe, różowe mury starego miasta, fantastyczną fasadę Pałacu Wiatrów, odwiedzimy imponującą rezydencję obecnego maharadży Jaipuru - City Palace oraz obserwatorium astronomiczne Jantar Mantar (lista UNESCO, ok. 7$) zbudowane w XVIII w. przez przez maharadżę – astronoma Jai Singha. Wieczorem czeka nas spacer po miejskich bazarach oraz najlepsze szaszłyki w północnych Indiach. Nocleg.         
9 DZIEŃ
Rano przejazd do Amber (10 km od Jaipuru, ok. 3$), gdzie znajduje się wspaniały XVI wieczny fort dawnych władców okolic Jaipuru. Położenie fortu jest widowiskowe a sama budowla opisywana jest od każdej strony w podręcznikach architektury jako prawdziwe arcydzieło. Zwiedzanie fortu i powrót do Jaipuru (po drodze widok na malowniczy pałac na wodzie) czas wolny. Po południu przejazd pociągiem do Agry – stolicy niegdysiejszego imperium dynastii Wielkich Mogołów. Zakwaterowanie w hotelu nieopodal Tadź Mahalu. Nocleg.
10 DZIEŃ
Uważany przez architektów za najpiękniejszy budynek świata, niedawno uznany za ósmy cud świata -Tadź Mahal to wspaniałe mauzoleum z białego marmuru zbudowane z miłości przez cesarza Szah Dżahana dla jego ukochanej i przedwcześnie zmarłej żony Mumtaz. Aby uniknąć tłumów odwiedzimy Tadź Mahal (ok. 15$) o wschodzie słońca, następnie pojedziemy do Fortu (ok. 7$) – rezydencji wielkich cesarzy z przeszłości i pospacerujemy po królewskim parku  podziwiając zachód słońca z widokiem na Tadź. Kolacja i nocleg.
11 DZIEŃ
Wcześnie rano przejazd do Gwalior i zwiedzanie kolorowego, bardzo imponującego fortu maharadży Man Singha (ok. 3$) oraz niezwykłych, wykutych w skale płaskorzeźb 24 tirtankarów – dźinijskich nauczycieli. Dalszy przejazd do niezwykle urokliwego miasteczka Orćca. Zakwaterowanie, spacer po bazarze i wspinaczka na sam dach ogromnej świątyni Chaturbuj, skąd roztacza się wspaniała panorama okolicy. Kolacja i nocleg.
12 DZIEŃ
Orćca może i dziś jest malutka, ale kiedyś (XVI w.) była stolicą wielkiego mocarstwa butnej dynastii Bundelów. Stąd jej bogata i pełna rozmachu architektura. Przed nami dwa wspaniałe pałace, z których jeden nie tyle służył do mieszkania, co do zażywania wymyślnych przyjemności (w tym kamasutry), ponadto pełne uroku pomniki nagrobne władców oraz słynąca z przepięknych fresków świątynia bogini Lakszmi (bilet łączony na wszystkie zabytki ok. 4$). Spacer po starówce, czas wolny. Po południu przejazd do Khajuraho. Zakwaterowanie i nocleg.
13 DZIEŃ
Kiedyś było ich 80, do dziś zachowały się jedynie 22. Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO wspaniałe świątynie w Khajuraho (ok. 7$) słyną nie tylko z odważnych, erotycznych scen rodem z kamasutry, ale są przykładem ogromnej dojrzałości i architektonicznej doskonałości, którą Indie osiągnęły już w X wieku. Odwiedzimy te wspaniałe  budowle nie tylko na nogach ale także na rowerach (dla chętnych), zaglądając po drodze do malowniczej wioski.  Czas wolny na zakupy i samodzielne wędrówki. Nocą przejazd do najświętszego z indyjskich miast – Varanasi.
14 DZIEŃ
Przed południem przyjazd do Varanasi. To nie tylko najświętsze miasto hindusów, położone nad jeszcze świętszym Gangesem, to także jedno z najstarszych, nieprzerwanie zamieszkałych miast na świecie (3500 lat). Po zakwaterowaniu w starej części miasta wyruszymy na spacer po ghatach – miejscach rytualnych kąpieli i religijnych obrzędów, także kremacji. Zwiedzimy pagodową świątynię nepalską. A wieczorem wraz z setkami hinduskich pielgrzymów oddamy hołd świętej rzece uczestnicząc w rytuale ognia. Kolacja przy dźwiękach klasycznej muzyki indyjskiej i nocleg.
15 DZIEŃ
Poranny rejs łodzią po Gangesie. Zobaczymy rytualne kąpiele oraz wschód słońca nad wielką rzeką. Po śniadaniu wizyta w Złotej Świątyni, słynnej ze swej kopuły pokrytej grubą warstwą złota (800kg). Spacer po zaułkach starego miasta, czas wolny. Dla chętnych wizyta w sklepie z jedwabiami, z których Varanasi słynie na całe Indie. Wieczorem przelot do Delhi (alternatywnie następnego dnia rano), zakwaterowanie i nocleg.
16 DZIEŃ
Nad ranem krótka wizyta w dzielnicy rządowej (budynki ministerstw oraz Pałac Prezydencki – dawna rezydencja wicekróla Indii, z czasów gdy Indie były brytyjską kolonią) oraz pamiątkowe zdjęcia pod słynnym India Gate (indyjskim łukiem triumfalnym). Po południu czas wolny na ostatnie zakupy. Wieczorem transfer na lotnisko i przelot do Warszawy z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.
DZIEŃ 17
Przylot do Warszawy.

* W powyższym programie mogą nastąpić pozostające w gestii pilota korekty, w zależności, np.: od zmiany rozkładu jazdy komunikacji lokalnej oraz innych czynników zewnętrznych.
* W nawiasach podano ważniejsze koszty wstępu i opłat za imprezy fakultatywne; są to ceny orientacyjne i mogą ulec zmianie. Czasy przelotów lokalne.

   * * *  POZWÓL PORWAĆ SIĘ WICHROM PRZYGODY  * * * 

                                                                                                                                                                                                                                                              

Terminy

Od Do Cena Uwagi Status
2024-03-01 2024-03-17 7200 PLN + 600 USD Zamknięte
2024-10-02 2024-10-18 7200 PLN + 600 USD Złóż zapytanie

Informacje praktyczne

ZAPEWNIAMY W CENIE WYPRAWY:
- przelot Warszawa - Delhi - Warszawa oraz Varanasi - Delhi wraz ze wszelkimi opłatami;
- transport lokalny tj. w programie: pociągi sypialne 2 klasa, autobusy lokalne lub wynajęte busy, taksówki, riksze, łódki itp.
- opiekę polskiego, licencjonowanego pilota;
- noclegi: hotele/guest house'y (pokoje 2 lub 3-osobowe);
- ubezpieczenie NNW do 15000 PLN i KL 30000 EUR, bagaż 1000 PLN,  składka Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG), składka Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP), podatek VAT;

WE WŁASNYM ZAKRESIE:
- wyżywienie, bilety wstępu (w sumie min. 250$);
- zajęcia fakultatywne, ważniejsze ceny podano w nawiasach .
- wiza indyjska wypełniana "online" (27 USD), paszport ważny min. 6 m-cy z min. 2 wolnymi stronami..

DODATKOWE INFORMACJE:
- szczepienie nie są obowiązkowe lecz zalecane: żółtaczka A i B, błonica tężec, polio, dur brzuszny.
- grupa do 12 osób.
- paszport ważny min. 12 miesięcy od daty zakończenia imprezy.
- profilaktyka antymalaryczna Delhi i okolice /ryzyko zarażenia niewielkie/
- szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu omawiane są w biurze, e-mailem: supertramp@supertramp.pl  lub telefonicznie.

Galeria